Connect with us

DĘBNO

Wiemy, ilu kierowcom zrobił zdjęcie! Ten fotoradar to prawdziwy bat na piratów drogowych

Opublikowane

w dniu

Kierowcy ignorują obecność fotoradaru i często przekraczają prędkość. Urządzenie jest bezwzględne i wyłapuje piratów drogowych.

 

Aż 1000 zdjęć w 2020 roku wykonał fotoradar w Dębnie, znajdujący się przy drodze krajowej 23 (ul. Myśliborska). Urządzenie o numerze seryjnym 283 wypałuje piratów drogowych na wjeździe do miasta od strony Myśliborza. Pomimo, że fotoradar jest czynny i pomimo, że jest on właściwie oznakowany, to wciąż kierowcy ignorują jego obecność i regularnie przekraczają prędkość.

Jak się dowiadujemy w Inspekcji Transportu Drogowego, Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym nie prowadzi statystyk i nie wiadomo, w ilu przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi za przekroczenie prędkości. Warto wiedzieć, że nie w każdym przypadku rejestracji wykroczenia drogowego funkcjonariusze ITD nakładają na kierowców mandaty. W przypadku, gdy fotoradar zrobi zdjęcie np. pojazdom służb ratunkowych (ambulans na sygnale, strażacki wóz bojowy, radiowóz policji) kierowcy nie są karani ze względu na potrzebę szybkiej jazdy w celu ratowania życia i zdrowia.