Connect with us

DĘBNO

Wiemy, kiedy odbędzie się maraton w Dębnie i kiedy ruszą zapisy

Opublikowane

w dniu

Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wybrał Dębno na gospodarza tegorocznej edycji 42. PZLA Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie oraz 92. PZLA Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie. Wydarzenie zaplanowano na 10 kwietnia 2022r.

 

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny, 47. Maraton Dębno, który odbył się 18 kwietnia 2021r. zapisał się w historii polskiego sportu. Wyrównano wtedy rekord Polski Kobiet, uzyskano sześć wyników (3 kobiety i 3 mężczyzn) spełniających minimum na igrzyska olimpijskie, padł rekord trasy maratonu Dębno wśród pań a także liczne rekordy życiowe startujących maratończyków.

 

– Mamy nadzieję, że pomimo pandemii po raz kolejny uda nam się sprostać organizacji już 48. Maratonu Dębno. Bieg odbędzie się w reżimie sanitarnym zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przewidujemy udział osób zaszczepionych lub z ważnym testem COVID – mówi Grzegorz Kulbicki burmistrz Dębna.

 

Zapisy dla amatorów ruszą 25 stycznia. Jak informują organizatorzy, osoby które zapisały się w 2020 roku i widnieją na liście startowej, zostaną automatycznie zakwalifikowane do biegu w aktualnej edycji i nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.