Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Wysoki mandat, punkty karne i utrata prawa jazdy… Myśliborska drogówka łapie kolejnych piratów drogowych

Opublikowane

w dniu

Myśliborscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h.

 

Policjanci cały czas apelują do kierowców, aby ci ograniczyli prędkość, gdyż prowadzenie samochodu z niebezpieczną prędkością jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, w których giną ludzie.

 

Niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z niebezpieczną prędkością. Minionego poniedziałku, w miejscowości Sobienice na drodze K-26, policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez teren zabudowany, pędził swoją Mazdą z prędkością 102 km/h. Kierowca Mazdy przekroczył zatem dozwoloną prędkość o 52 km/h.

 

Bezmyślnym kierowcą okazał się 55-letni mężczyzna, który za tak rażące złamanie przepisów utracił swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się także bez mandatu. Mężczyzna będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 1500 zł a jego konto punktowe wzbogaci się o 10 punktów karnych.

 

Kolejnego zatrzymania zbyt szybko jadącego samochodu dokonano w miejscowości Rów. Po dokonaniu pomiaru prędkości auta okazało się, że kierowca pędził z prędkością 103 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 53 km/h. Za kierownicą Skody siedziała 43-letnia kobieta, która za powyższe wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 2 tys. zł. Dodatkowo kobieta utraciła prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymała 10 punktów karnych.