Connect with us

BOLESZKOWICE

Andrzej Potyra o radnym: Robi wiele dobrego dla regionu

Opublikowane

w dniu

Powiat zabezpieczył 100 000 złotych na wykonanie projektu przebudowy drogi Kaleńsko-Szumiłowo. Jak mówi starosta myśliborski, to efekt starań radnego Waldemara Pacewicza, który zabiegał o inwestycję od wielu miesięcy.

 

Powiat myśliborski wznawia procedurę związaną z przebudową drogi Kaleńsko-Szumiłowo. Jak mówi starosta, Andrzej Potyra, inwestycja miała zostać wykonana już wcześniej, ale nie udało się zaleźć projektanta, który przygotowałby dokumentację. Teraz temat powraca.

– Mamy zabezpieczone środki na wykonanie projektu w wysokości 100 tysięcy złotych, pieniądze te przeszły z poprzedniego roku budżetowego na 2021 rok – wyjaśnia.

Starosta zapewnia, że powiat nie chce rezygnować z przebudowy tego odcinka drogi i że na pewno do tej inwestycji dojdzie.

– Zawsze staram się spoglądać na małe miejscowości, które nie mają lub mają niewielu przedstawicieli w radzie powiatu – tłumaczy Andrzej Potyra. – Robimy, co możemy, by wsłuchiwać się w potrzeby mieszkańców w całym regionie. Teren gminy Boleszkowice to przede wszystkim działalność Waldka Pacewicza, walczy o swój region i zawsze jest dobrze przygotowany do tematów, którymi się zajmuje. Robi wiele dobrego dla regionu – dodaje.

Przyznaje, że zrealizowana już przebudowa drogi w Reczycach i planowana inwestycja na trasie Kaleńsko-Szumiłowo to wynik starań radnego Pacewicza.

– Robię co mogę, by powiatowe inwestycje nie pomijały gminy Boleszkowice – uśmiecha się Waldemar Pacewicz. – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobra współpraca z zarządem powiatu i pozostałymi radnymi, którzy wsłuchują się w moje argumenty – dodaje.

Waldemar Pacewicz zabiega również o modernizację drogi Wysoka-Wyszyna, budowę chodnika wzdłuż ulicy Wojska Polskiego w Boleszkowicach i remonty mostów w Namyślinie.