Connect with us

BOLESZKOWICE

Do Boleszkowic wróci piłkarska liga? Wierzę, że się uda – mówi Waldemar Pacewicz

Opublikowane

w dniu

Jak informuje Głos Szczeciński, są duże szanse na reaktywację Chrobrego Boleszkowice. Drużyna mogłaby już na jesień rozpocząć rywalizację w rozgrywkach B klasy. Chęć współpracy sygnalizuje dyrektor sportowy Dębu Dębno.

 

Czy Chrobry Boleszkowice powróci na piłkarską mapę Pomorza Zachodniego? Jest na to duża szansa – jak informuje Głos Szczeciński. Inicjatorem reaktywacji klubu jest Waldemar Pacewicz, mieszkaniec Boleszkowic, który przez długi czas grał w barwach tej drużyny.

Chęć odbudowy klubu w Boleszkowicach chwali na łamach szczecińskiej gazety Dariusz Jachno, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

– Dla Związku to znakomita informacja – komentuje. Będziemy wspierali tę inicjatywę. Ważne jest, by sportowo integrować mieszkańców małych miejscowości, aktywizować zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Jesteśmy gotowi na przyjęcie drużyny do rozgrywek. W związku kibicujemy takim inicjatywom i będziemy je wspierać. Specjaliści z Wydziału Gier pomogą w przygotowaniu wszystkich niezbędnych formalności, które pozwolą na start w lidze już w najbliższym sezonie  – dodaje.

Waldemar Pacewicz wyraża nadzieję,  że nowa drużyna już na jesień będzie gotowa do ligowej rywalizacji, w Chrobrym znów zaczną regularnie trenować dzieci i młodzież, a na mecze będą chętnie przychodzić mieszkańcy Boleszkowic.

Ideę chwali również Kamil Michniewicz, dyrektor sportowy Dębu Dębno. I jak mówi, widzi duże pole do współpracy:

– Chcemy współpracować ze wszystkimi ośrodkami w regionie i również tutaj widzimy spore pole do współpracy.

Takie relacje między klubami nie są bez znaczenia, przypomnijmy, że dębnowski UKS posiada złoty certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, znajdując się tym samym w gronie najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce.