Connect with us

POLITYKA

Nasz radny z nagrodą

Opublikowane

w dniu

Radny Sejmiku Województwa, reprezentujacy nasz region(w tym powiat myśliborski), Artur Nycz, otrzymał nagrodę dla najlepszego Samorządowca – Spółdzielcę 2020 roku. Konkurs, odbył się pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Artur Nycz to radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, od wielu lat zajmuje się sprawami spółdzielni mieszkaniowych w regionie. Chodzi nie tylko o audyty i kontrole lustracyjne, ale również o wsparcie merytoryczne dla spółdzielni mieszkaniowych, w tym szkolenia i instruktaże, jak postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Szczeciński Dyrektor Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych został właśnie uhonorowany nagrodą SAMORZĄDOWIEC – SPÓŁDZIELCA 2020.

– Spółdzielnie mieszkaniowe borykają się z wieloma problemami – komentuje Artur Nycz. – Począwszy od problemów wynikających z konieczności segregacji śmieci wobec ustawy śmieciowej, która w ocenie wielu specjalistów z branży, ma wiele błędów i niedomówień. Prawo, które się nieustannie zmienia, zmusza spółdzielnie do dostosowanie się do przepisów i niekiedy podejmowania trudnych, niepopularnych wśród mieszkańców, decyzji. Wspieram spółdzielczość, starając się, by wszystkie wprowadzane zmiany były jak najmniej odczuwalne finansowo. Nagroda mnie zaskoczyła, przyjmuję ją z pokorą – tłumaczy.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.