Connect with us

DĘBNO

Nowe lampy na terenie gminy. Będzie bezpieczniej?

Opublikowane

w dniu

Mieszkańcy doczekali się nowego oświetlenia. Powstały 32 nowe energooszczędne lapy uliczne, wybudowano 1000 metrów linii oświetleniowych i kablowych. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 188 682 zł brutto.

W sumie oświetlenie wykonano aż w siedmiu miejscowościach. W Dębnie na ulicy Bursztynowej i Perłowej oraz doświetlono plac zabaw nad jeziorem. Inwestycja objęła także wsie, Oborzany doczekały się nowego oświetlenia drogi gminnej przy boisku oraz przy drodze powiatowej na wjeździe od strony Dębna. W Warnicach zamontowano 4 lampy, kolejne dwa komplety lamp solarnych zainstalowane zostały w Barnówku. W Dargomyślu, na kolonii Turze i kolonii Juncewo wykonano po jednej lampie. W miejscowości Cychry widniej zrobi się przy drodze krajowej nr 23.

Całość oświetlenia zaświeci w momencie wywiązania się ze swojego zakresu tj. z wykonania szafek przyłączeniowych i założenia liczników przez ENEA S.A. zgodnie z zawartymi umowami przyłączeniowymi i kompleksowymi na dystrybucję i dostawę prądu pomiędzy Gminą, a ENEA Operator i odpowiednio ENEA S.A.

Inwestycja w całości sfinansowana została z budżetu Gminy Dębno.

 

Foto: źródło UM Dębno