Connect with us

BARLINEK

Jacht z regionu z prestiżową nagrodą

Opublikowane

w dniu

 Moody DS 41 Decksalon triumfatorem konkursu British Yachting Awards 2020. Został okrzyknięty najlepszym jachtem roku w swojej klasie. Jednostka na co dzień budowana jest w goleniowskim zakładzie TTS.

 

Jednostka Moody Decksalon 41 została otrzymała prestiżową nagrodę Cruising Yacht of the Year 2020 w konkursie British Yachting Awards. Nagroda jest o tyle ważna, że przyznają ją żeglarze i czytelnicy popularnego magazynu Sailing Today with Yachts & Yachting.

Według entuzjastów żeglarstwa z całego świata, którzy oddawali głosy na Moody DS 41, na uznanie zasługuje (obok nowatorskiego projektu) panorama 360 ° widoku w salonie i na pokładzie oraz znakomicie zagospodarowana przestrzeń na jednostce o długości 41 stóp. Dzięki temu jacht jest niezwykle estetyczny i funkcjonalny, a przy tym posiada najwyższą jakość wykonania.

– Nagradzamy najlepsze jednostki, o każdym zwycięzcy decydowało publiczne głosowanie, z całego świata napłynęło ponad 31 000 głosów – pisze redakcja magazynu Sailing Today with Yachts & Yachting.

Jednostka na co dzień budowana jest w goleniowskim zakładzie Technologii tworzyw Sztucznych.

– Ta nagroda to ogromne wyróżnienie – mówi Dyrektor Zarządzający TTS, Maciej Twardowski. – Przyznawana jest w Wielkiej Brytanii, która ma niezwykle żeglarskie tradycje. Dla nas istotne jest to, że nagroda jest uznaniem za jakość pracy, którą wykonujemy, za to, że trafiamy naszymi produktami w aktualne życzenia i potrzeby żeglarzy – tłumaczy.

TTS to jeden z największych pracodawców w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Obecnie zatrudnia blisko 600 pracowników. Rocznie produkuje kilkaset jednostek, luksusowych jachtów i łodzi motorowych. Jest prekursorem we wdrażaniu nauki nowoczesnego szkutnictwa w szkolnictwie branżowym oraz akademickim w Polsce i Europie. Firma prowadzi obecnie rekrutację zarówno do zakładu w Goleniowie, jak i niemieckim Greifswaldzie.

 

Wybrane dane techniczne jachtu:

Długość: 12,52 m (41,1 stopy)

Silnik: 57 KM lub 80 KM

Balast: 3,13 t (6900 funtów)

Długość masztu: 19,92 m (65,4 stopy)

Powierzchnia żagli: 83,00 metrów kwadratowych