Connect with us

BARLINEK

Pogoń II Barlinek murowanym faworytem?

Opublikowane

w dniu

W całej rundzie jesiennej padł tylko jeden remis, w ostatniej serii pojedynków. Rozgrywki w klasie B zakończyły się już w październiku z powodu małej ilości drużyn. Liderem jest Pogoń II Barlinek, który na wiosnę będzie faworytem do awansu.

 

Siedem drużyn rywalizowało w rundzie jesiennej w rozgrywkach B klasy (grupa 5). W połowie sezonu liderem jest Pogoń II Barlinek, która zwyciężyła wszystkich sześć pojedynków. I to właśnie team z Barlinka jest zdecydowanym faworytem do awansu. Na uwagę zasługuje wygrana Pogoni 12:1 z outsiderem rozgrywek, Pomorzanką Jarosławsko.

Druga w tabeli Ina Stradzewo traci już 5 punktów do Pogoni, a trzeci Grom Płonno, 6 punktów. I choć teoretycznie te drużyny wciąż zachowują szanse na awans, to mimo wszystko trudno uwierzyć, że są w stanie odwrócić losy sezonu i realnie powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Za ciekawostkę można uznać fakt, że w sześciu seriach spotkań padł tylko jeden remis, kiedy to Ina Stradzewo podzieliła się punktami ze Strzałą Płotno (0:0).

Outsiderem rozgrywek jest Pomorzanka Jarosławsko, która przegrała wszystkie mecze tracąc aż 34 bramki w sześciu spotkaniach.