Connect with us

BARLINEK

Stworzyli platformę – czy rolnicy z regionu skorzystają?

Opublikowane

w dniu

Właśnie uruchomili platformę, dzięki której mali producenci żywności będą mogli odetchnąć z ulgą. Jak mówi pomysłodawca projektu, handel online pozwoli rolnikom i producentom sprawnie sprzedawać płody rolne i przetwory nawet wówczas, kiedy znowu pojawią się ograniczenia w prowadzeniu działalności, a konsumentom umożliwi bezpieczne  zakupy, które wesprą lokalny biznes.

 

Na co dzień zajmują się różnymi biznesami. Kiedy przyszła epidemia, podjęli decyzję o zbudowaniu platformy, która będzie wspierała małych producentów żywności, rolników, czy pasjonatów dobrego smaku okazyjnie sprzedających swoje przetwory. Platforma www.alezdrowo.pl czeka!

– Lubimy zdrowo i smacznie zjeść – uśmiecha się jeden z pomysłodawców platformy, Grzegorz Matławski, pochodzący z niewielkiego Gryfina. – Wybuch epidemii i wprowadzone obostrzenia sanitarne uświadomiły nam, że wielu przedsiębiorców, w tym rolników, zostało mocno ograniczonych jeśli chodzi o możliwość sprzedaży swoich produktów. W mediach społecznościowych zaczęły powstawać rozmaite grupy wsparcia i wymiany informacji, ale z przyjaciółmi wciąż czułem pewien niedosyt – tłumaczy.

Grupa przyjaciół postanowiła, że uruchomi platformę, dzięki której rolnicy, pszczelarze, serowarzy, czy rybacy będą mogli sprzedawać swoje produkty. Wystawianie produktów na internetowym portalu jest darmowe, dzięki czemu odbiorca może liczyć na niższe ceny za produkty.

– Zachęcamy producentów do sprzedaży online, tym bardziej, że wciąż wis nad nami widmo rozwoju epidemii i kolejnych obostrzeń, podejrzewamy, że najgorsze wciąż przed nami i wielu przedsiębiorców kryzys odczuje dopiero za jakiś czas – mówi Grzegorz Matławski.

Platforma alezdrowo.pl ma już swoje pierwsze produkty. To m.in. świeżo wyciskane soki prosto od sadowników, unikatowe sery z Puszczy Białowieskiej, czy też produkty wędliniarskie z dziczyzny, znalazło się na niej również miejsce dla pasjonatów kuchni i produktów regionalnych.

– Jeśli kupujący zamawia produkt z dowozem, to przesyłka nadawana jest pocztą kurierską. Mamy też na platformie  wyszukiwarkę  pozwalającą znaleźć producenta i sprzedawcę z najbliższej okolicy, dzięki czemu produkty  można również odbierać  osobiście, prosto od rolnika – tłumaczy Grzegorz Matławski.

Jak tłumaczy gryfinianin, każdy region Polski może się pochwalić unikatowymi rarytasami kulinarnymi, a zdrowa żywność wcale nie musi być droga. Wystarczy dotrzeć do lokalnych producentów. Platforma Ale Zdrowo to miejsce spotkania online producentów i miłośników dobrego smaku.