Connect with us

SPORT

Zasłużeni sportowcy i trenerzy poszukiwani. Czekają na nich pieniądze

Opublikowane

w dniu

Można składać wnioski o przyznanie nagród finansowych Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla najlepszych sportowców Pomorza Zachodniego i ich trenerów za osiągnięcia sportowe w 2020 roku. Czy w naszym powiecie znajdą się sportowe talenty?

 

Biuro ds. Sportu w Wydziale Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przypomina, że można składać wnioski o przyznanie nagród finansowych Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla najlepszych sportowców Pomorza Zachodniego i ich trenerów za osiągnięcia sportowe w 2020 roku, w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym w sportach olimpijskich.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać organizacje wojewódzkie oraz kluby i stowarzyszenia sportowe działające na terenie województwa zachodniopomorskiego. Wnioski o przyznanie nagród finansowych należy składać do dnia 31 grudnia 2020 roku do godz. 15.30. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu wniosku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Za wysokie osiągnięcia sportowe uznaje się sukcesy zarówno w sportach indywidualnych, jak i drużynowych (zdobycie medali igrzysk olimpijskich, zdobycie medali igrzysk paraolimpijskich, zdobycie medali Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy w kategorii seniorów, z uwzględnieniem sportowców niepełnosprawnych, zdobycie medali na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, Akademickich Mistrzostwach Świata i Europy, Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy Juniorów, z uwzględnieniem sportowców niepełnosprawnych, jak i w sportach drużynowych).

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, który mieści się przy Placu Hołdu Pruskiego 8,  II piętro, pokój 33 albo telefonicznie pod numerem 91 44 19 210.